ZUMBA DANSI NEDİR?

Zumba Nedir?

Zumba, ideal kilo değişim hedeflerini yerine getirmek için oldukça keyifli bir spor modeli, antrenman programıdır. Motivasyonu yüksek, eğlenceli ve sitres atmak için oldukça etkilidir.

Pek çok araştırma, egzersiz yapmanın, endorfin salgılayarak, insanın kendini daha iyi hissettiğini kanıtlamıştır. Zumba yüksek temposu ile salgılanan hormonlar sebebi ile depresyonu yenmede en etkili egzersizlerden biridir. Egzersiz yaparak, kendinizi yenilenmiş ve zinde hisseder, endişe ve kaygılarınızdan arınırsınız. Zumbanın en önemli faydalarından biri, dans ederek zayıflarken zamanın nasıl geçtiğini anlamazsınız.

ZUMBA İLE 1500/2000 KALORİ

Zumba ile bir antrenman da 1500/2000 arası kalori yakın. Metabolizma hızınız yükselmesiyle, vücudunuzun kalori ihtiyacı artarak enerji kapsülleri boşalır. Bu sebeple, vücudunuzda depo edilen yağ hücrelerini yakarak enerjiye çevirir. Bu süreçte etkili ve hızlı bir şekilde kilo verebilirsiniz.

Hedefiniz her ene olursa olsun, yaptığınız spor aktiviteleri sağlığınız için oldukça fayda sağlayacaktır. Ayrıca kişeye, kondüsyon ve güç kazanımı sağlayan zumba ile daha dinamik ve enerjik olursunuz.

İdeal kilo hesaplaması ile ilgili nasıl bir yol izleyeceğinizi öğrenmek için, “ideal kilo hesaplama” yazımıza bakabilirsiniz.

DERS PROGRAMLARI HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ ALMAK İÇİN

İLETİŞİM

 

Antalya Zumba Salonu | Transform Gym

Zumbanın Sağlığınız İçin Bilinen Faydaları!

1-Zumba İle Strese Son!!

Zumba ile birlikte hem dans eder, hem sağlıklı bir form kazanımı ve kondisyon elde edersiniz. Etkili dans figürlerini eğlenerek öğrenmenize olanak sağlar. Grup Ders Çalışmaları ile günlük hayatın stresinden eğlenceli bir şekilde uzaklaşırken aynı zamanda kendinizi daha mutlu hissetmenize olanak sağlayacaktır.

Katı kuralları olmayan, tamamen dans ederken keyif almanıza odaklanan, profesyonel eğitmenler ile kolaylıkla kalografilere uyum içerinde uymanız sağlanır. Bir çok spor salonlarında grup ders çaışması olarak hizmet verilmektedir. Stresten uzak 1 saat.

2- Yağ Yakar, Kilo Verirsiniz!

Zumba hızlı bir şekilde kilo vermek için oldukça etkilidir. Çünkü zumba ile egzersiz hareketleri ve dans harmanlanmaktadır. Düzenli olarak yaptığınızda, metabolizmanız hızlanır ve kalori açığı yaratarak, depolanan yağ hücrelerini yakarsınız. Böylelikle sağlıklı bir şekilde kilo verebilirsiniz.

Zumba’nın bir diğer mükemmel faydası vücudunuzu sıkılaştırmasıdır. Çünkü ritmik temposu yüksek, kıvrak dans kalogafileri ile tüm beden kaslarınızı çalıştırarak şekillenme sağlarsınız. Ayrıca yağ yakımıda gerçekleşeceği için gözle görülür bir sıkılaşma sürecine girersiniz. Kilo verir, sıkılaşır ve forma girersiniz.

3-Sağlıklı Bir Duruş!

Transform Gym
Transform Gym

Zumbanın fiziksel sağlığımıza da yararları oldukça fazla, kişinin öz güven ve sosyal farkındalık modellemesinde etkili bir rol oynamasının yanı sıra, duruş bozuklukları için de tercih edilmektedir. Yapılan bir araştırmada gösteriliyor ki düzenli bir şekilde spor aktivitelersi yapanların %40 ında sırt ve bel ağrılarında, iyileşmeye yönelik gelişme sağladığı görülmüştür. Beslenme programınızı nasıl düzenleyeceğiniz ile ilgili nasıl bir yol izleyeceğinizi öğrenmek ve yağ yakmak ile ilgili daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız. Günlük kalori ihtiyacınızı hesaplama yazımıza bakabilirsiniz.

4- Sosyalleşerek Yeni Arkadaşlar Edinirsiniz!

Transform Gym
Transform Gym

Zumba derslerine düzenli olarak katılarak yeni kişilerle tanışabilir, yeni arkadaşlıklar kurabilirsiniz. Her yaştan insanın katılabileceği bir egzersiz sınıfıdır. Kendinize olan güveninizi arttırır. Zumba dersi boyunca yaptığınız dans hareketleri ile çalışan tüm beden kaslarınız geliştiği için duruşunuzu düzeltir. Kendi kendinize oluşturduğunuz kısıtlamaları ortadan kaldırır ve kendinizi iyi hissetmenizi sağlar. Bütün bu değişimler hemen moralinize ve görünüşünüze yansır. Unutmayın, kendini iyi hisseden biri aynı zamanda kendine olan güvenini de geliştirir.

Kifoz Egzersizi Nasıl Yapılır? Kamburluk İçin Evde Pilates Egzersizleri Ücretsiz Eğitim Videolarından Yararlanabilirsiniz.

Zumba Dans Grup Ders Videoları; için Tıklayınız.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

 

Merhaba!

WhatsApp'ta sohbet etmek için aşağıdaki kişilerden birine tıklayın.

× Canlı Destek