Vücut Yağ Oranı Hesaplama! | İdeal Kilo Kaç Olmalı?

Vücut Yağ Oranı Hesaplama

Aracı ile ideal kilo değişim hedeflerini gerçekleştirmeye başlayın. Vücut Yağ oranı hesaplama aracı kullanarak, çıkan değerleri düzenli olarak kaydedin. Böylelikle, yağ yakmak için, beslenme alışkanlıklarınızı kontrol altında tutabilirsiniz.

 

[/ux_text]

Vücut Yağ Oranı Nasıl Ölçülür?

Aslında en etkili vücut yağ ölçümü, kemik yoğunluğu taraması yapan “dxa scan”diye nitelendirilen bir cihaz ile ölçüm yapılmaktadır.%1-2 hata payına sahip bu cihaz oldukça kesin sonuç vermekle birlikte, kolay ulaşılabilir olmamasından dolayı, diğer yöntemler tercih edilmektedir.

Yaygın olarak kullanılan, kolay ulaşılabilir, vücut yağ oranı hesaplama ölçüm yöntemlerinden olan, tartılar ve vücut ölçülerine dayanan matematiksel hesaplar bulunmaktadır.

Vücut yağ oranımızı hesaplamak için kullanılan, tartılar vücudumuza elektrik dalgası göndererek, ne kadar yağ oranına sahip olduğumuz ile ilgili, bize %8’e kadar hata payı ile refarans olarak kullanılabilmektedir. Bu sebeple tartılara fazla güvenmeyin. Çok uçuk noktalarda farklı sonuçlar çıkabilmektedir.

Vücudumuzun belli bölgelerini ölçerek, matematiksel bir hesaplama yapılacaksa bunlardan en tutarlı olan formül, “Navy Bf Calculator” denilen bir algoritmadır. Hesaplaması oldukça basit ve maksimum %4 hata payı bulunmaktadır.

[/col] [/row]

Test materyallerimiz doğrultusunda kişinin dumurumuna göre detaylı postür analizi ve vücut yağ, protein, kas, mineral oranları ölçümleriyle kişinin fonksiyonel egzersiz planlamasını kişiye özel dizayn ediyoruz.

İLETİŞİM [/section]

İdeal Vücut Yağ Oranı Kaç Olmalı?

Kilo değişim hedeflerini gerçekleştirmek için, ideal vücut yağ oranı kaç olmalı diye merak ediyorsanız aşağıdaki, akademik araştırmalara göre hazırlanan taployu inceleyebilirsiniz.

Vücut Yağ Oranı Tablosu:

 

Erkek

Kadın

Yaşam için gerekli yağ oranı

%2-5

%10-13

Sporcu

%6-13

%14-20

Fit

%4-17

%21-24

Ortalama

%18-24

%25-31

Çok Yağlı Ve Obez

%25+

%32+

Tabata Antrenmanı | İnterval - Hit Kardiyo Grup Ders Programı
Türkçe ve Yabancı Şarkılarla Zumba Keyfi - Transform Gym

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

 

Merhaba!

WhatsApp'ta sohbet etmek için aşağıdaki kişilerden birine tıklayın.

× Canlı Destek