Reformer Pilates Nedir? Ne İşe Yarar? – Transform Gym

Reformer, aslına baktığımız zaman Aletli pilateste kullanılan bir ekipmandır. Fakat reformer kullanılan pilates türü bu nedenden dolayı genel olarak reformer pilates ismi ile anılmaktadır. Reformer genel olarak aletli pilatesin yerine de kullanılmakta olan bir isim olarak dikkat çekiyor. Bunun temel sebebi en çok hareketi yapabildiğimiz aletin reformer olmasıdır. Reformer (aletli) pilates ile birçok hareketi yapabilir ve vücudun farklı bölgelerine yönelebilirsiniz.

Tower reformer pilates gibi türlerin olduğu aletli pilates isminden de anlaşılabileceği gibi bazı ekipman ve aparatların kullanılması ile yapılan bir pilates çeşididir. Bu ekipmanları kullanarak 500’den fazla hareketin yapılabilmesi mümkündür. Bu nedenle istenilen sonuçları en kısa sürede ve en iyi şekilde almanız mümkün hale gelmektedir. Antalya pilates salonu hizmetimizden faydalanarak istediğiniz forma kavuşmanız ve pilates yapmanın zevkini sonuna kadar çıkartmanız mümkün.

Reformer Pilates – Transform Gym

Cadillac reformer pilates gibi alanlara ayrılan aletli pilates, mat pilatese göre çok daha iyi sonuçları çok daha kısa bir süre içerisinde elde etmenizi sağlamaktadır. Bu yönüyle özellikle de son zamanlarda birçok kişi tarafından tercih edilmeye başlandığını söyleyebiliriz. İstediğiniz sonuçları almaya başladığınız zaman süreç çok daha keyifli bir hale gelecektir.

Reformer (aletli) pilates yapmaya karar verdiğinizde ilk işiniz, profesyonel bir yer bulmak olmalı. Profesyonel ve alanında deneyimli, uzman eğitmenlerin bulunduğu pilates salonlarını tercih etmenizde fayda var.

Aletli Pilates Ekipmanları

Daha öncede belirttiğimiz gibi aletli pilates ülkemizde kullanılan ekipmanların ismiyle birlikte anılmaktadır. Aletli pilateste kullanılan ekipmanları şu şekilde sıralamak mümkün;

  • Reformer
  • Cadillac
  • Chair
  • Barrel
  • Tower

                                              

Reformer Pilates - Transform Gym

Reformer Pilatesin Faydaları

Bireylerin fiziksel ve mental gelişimlerine katkıda bulunur, gelişimi destekler.

Vücudun esnekliğini arttırır, özellikle de olağan dışı hareketlere karşı vücudu daha açık hale getirir.

Nefes alıp vermenizi düzenler, solunum kontrolünü daha kolay yapmanızı sağlar. Kalori yakımını arttırır.

Bel ve boyun fıtığı gibi sinir ile ilgili hastalıklara karşı direnci arttırır.

Bu hastalıklara yakalanma ihtimalinizi azaltır. Vücudunuzu fit bir hale getirir ve vücudun sıkılaşmasını sağlar. Örneğin gün içerisinde vaktinizin büyük bir bölümünü bilgisayar başında geçiriyor, sağlıksız ve hareketsiz bir yaşama sahipseniz sizin için en ideal sporlardan birisi pilatestir.

Fit bir vücuda kavuşmak ve bu süreci mümkün olduğunca hızlandırmak için pilatesi kesinlikle denemelisiniz. Aletli pilatese genel açıdan baktığımızda pilatesin faydalarının yanı sıra omurgayı destekleyen kaslara odaklandığını ve bu sayede duruş açısını iyileştirdiğini söyleyebiliriz. Böylelikle duruş bozukluğu gibi sorunların reformer pilates yardımıyla çözülmesi mümkündür.

Skolyoz hastalarında da skolyoz durumunun düzeltilmesi için aletli pilates tercih edilebilir. Düzenli olarak pilates yapan skolyoz hastalarında belirli bir sürenin ardından skolyozun düzeldiği gözlemlenmektedir. Fakat böyle bir karar vermeden önce kesinlikle doktorunuza danışmanızı tavsiye ederiz.

Yorgunluk, uykusuzluk ve bitkinlik hissi çağımızın en büyük hastalıklarından bir tanesi olarak dikkat çekmektedir. Düzenli bir şekilde pilates yaparak bu gibi şikayetlerinizin önüne geçmeniz mümkündür.

Pilates; zihin ve beden arasındaki iletişimi çok daha kuvvetli bir hale getirmektedir. Böylelikle sağlıklı, zinde ve enerjik hale gelebilirsiniz. Düzenli olarak yapıldığı takdirde gün içerisinde kaybettiğiniz enerjiyi kazanabilmenizi sağlar.

Hamilelik döneminde de pilates tercih edilmektedir. Pilates, doğumun daha kolay bir şekilde gerçekleşmesini ve doğum sonrasında oluşan sarkık karın gibi şikayetlerin giderilmesine yardımcı olur.

-25%
+
Bu ürünün birden fazla varyasyonu var. Seçenekler ürün sayfasından seçilebilir Hızlı Bakış
300.00 2,250.00 
-29%
+
Bu ürünün birden fazla varyasyonu var. Seçenekler ürün sayfasından seçilebilir Hızlı Bakış
Orijinal fiyat: 4,500.00 ₺.Şu andaki fiyat: 3,200.00 ₺.
-20%
Orijinal fiyat: 5,000.00 ₺.Şu andaki fiyat: 4,000.00 ₺.
-27%
+
Bu ürünün birden fazla varyasyonu var. Seçenekler ürün sayfasından seçilebilir Hızlı Bakış
Orijinal fiyat: 2,200.00 ₺.Şu andaki fiyat: 1,600.00 ₺.
×

 

Merhaba!

WhatsApp'ta sohbet etmek için aşağıdaki kişilerden birine tıklayın.

× Canlı Destek