Pilates ve Kilo Verme Yöntemleri!

Pilates İle Kilo Vermek Mümkünmü!!

Pilates ve kilo verme yöntemleri, yazımızda pilates hakkında bilmeniz gereken bir çok konuyu öğreneceksiniz. Sağlığınız İçin Oldukça Faydalı olan Popülerliği gün geçtikçe daha çok artan Fitness salonlarında adını sıkça duyduğumuz pilates, kilo vermek için oldukça etkili bir egzersiz modellemesidir. konsatrasyon ve nefes teknikleri ile kilo verebilirsiniz.

Pilates yapanların, ince ve uzun bir görünüm kazanmasının yanı sıra, vücut metabolizmamızı hızlandırarak, kalori açığı yaratır, böylelikle yağ yakmamıza yardımcı olur. Düzenli yapılan egzersizler, kalp damar, sağlı ile birlikte metabolizma ve hormonların dengeli çalışabilmesi için oldukça faydalı bir spor sınıfıdır. Peki nasıl kilo verirsiniz?

Pilates Yapmanız İçin 5 Sebep!!

  1. Pilates vücudu sağlıklı ve dengeli bir şekilde geliştirir. Esneme egzersiz hareketleri, kas yapılarını şekillendirerek forma sokar.
  2. Vücudumuzun asimetrisini düzelterek sağlıklı bir duruş elde etmemize olanak sağlar.
  3. Tüm yaş grupları, rahatlıkla uygulayabilirler. Eklem ve omurga problemleri postür bozuklukları gibi birçok rahatsızlıkta, güç ve dayanıklılık sağlayarak ideal duruşu elde etmenize katkı sağlar.
  4. Pilatesin, nefes kontrol çalışmaları için oldukça etkili olduğu günümüzde herkes tarafından bilinmekle birlikte, fiziksel denge, esneklik ve çeviklik sağlamaktadır.
  5. Pilates, nefes ve hareket egzersizleriyle, kan akışının hızlanarak tüm vücut ve kan akış sisteminin sağlıklı bir şekilde kaslarımıza, organlarımıza gitmesine destek olmaktadır.

Pilates İle Kilo Açığı Oluşturmak.

Sağlıklı ve formda kalmak için, fiziksel aktivitelerinize önem gösterin. İnsan organizmasında bulunan, tüm hormonel dengenin düzenli çalışmasını sağlamak için, egzersiz yapmak şart!! Bu bilimsel bir gerçek. Pilates bu konuda sizin için oldukça faydalı olacaktır. Hangi spor aktivitesini yaparsanız yapın, düzenli ve en önemlisi devamlı bir şekilde sürdürün.

Stresten uzak, kendiniz ayırmış olduğunuz, en az haftada 3 gün 1 saat spor programlarıyla, kendinizi motive olmuş ve mutlu hissedeceksiniz. Yakınınızda bulunan herhangibi bir spor salonuna giderek, vücut tipinize göre uygun antrenman programına, vakit kaybetmeden hemen başlayın. İlk süreç zor ve sıkıcı gelebilir ya da kendinizi yorgun hissedebilirsiniz, lakin pes etmez devam ederseniz, hiç tartışılmasız üstesinden gelerek etkili bir şekilde kilo verirsiniz.

Pilates İle Kilo Verme – Transform Gym

Kaslarınız, ne kadar çok baskı altında kalırsa, o kadar kaloriye, yani enerjiye ihtiyaç duyar ve tükettiğiniz enerjiyi tekrar kazanmak için vücudunuzda depolanan yağları yakarak size gerekli enerjiyi sağlar. Ayrıca fiziksel spor aktiviteleri, bedensel ve ruhsal yeteneklerin geliştirilerek, beden formun, dengeli ve senkronize çalışmasını sağlar.

Unutmayın ki spor aktivitelerinizi devam ettirdiğiniz kadar hiç şüphesiz beslenme çok önemlidir.

Pilates ders çalışmanıza başlamadan önce içilen kahvenin kilo verme hızını etkili bir şekilde arttırmasının yanı sıra, spor aktivitenizin de performans güç ve dayanıklılık sağlayarak keyifli geçmesini sağlamaktadır.

Kahve, Yağ Yakıcı Bir Suplementtir!

Pilates öncesi kahve ile yeryüzünde bulunan en doğal uyarıcı etkiye sahip, madde olan kafeini alırsınız.

Kafein metabolizma hızını arttırarak kalori ve yağ yakmamızı sağlar. Kilo verme ve performans arttırıcı güç antrenman programları için çok etkili bir sublementtir.

Yapılan birçok araştırma gösteriyor ki, sağlık üzerinde faydası saymak ile bitmeyen kahve, fiziksel spor aktivitelerine de yarar sağlıyor.

Spor öncesinde tüketilen 1 fincan taze öğütülmüş Transform çekirdek kahvenin antrenman süresini uzatarak, toplanma hızını arttırdığı görülmüştür.

Büyük kas gruplarına yönelik güç antrenman programlarında %20 ye varan performans artışı sağlayarak. Antrenman programınızın daha keyifli ve bir o kadar da etkili geçmesini sağlar..

Kahve içerisinde bulunan yoğun kafein maddesi ile adrenalin hormonu seviyesini arttıran bir içecektir. Egzersiz öncesi içilen 1 fincan kahve nin beyne giden ağrı ve yorgunluk hissini blok ederek, egzersiz sonrası kendimizi iyi hissetmemizi sağladığı saptanmıştır. Ayrıca, kandaki yağ hücrelerine taşınan adrenalin hormonu, depolanan fazla yağların yakımını kolaylaştırarak, etkili bir şekilde kilo vermenizi destekler.

Kahve ile ilgili faydalar saymak ile bitmez. Bu doğal supplement hakkında daha fazla bilgi edinmek için kahve ile ilgili yazımıza göz atabilirsiniz.

Su Tüketimini Arttırın!!

Suyun insan sağlığına önemi tartışmasız herkes tarafından bilinmektedir.

Hepimiz zaman zaman su alınımını unutabiliyoruz.

Bu sepele Pilates eğitimlerinde kilo vermek için bol su tüketimenizde fayda var. Susadığınınz için değil bir alışkanlık edinin. Sağlığınız İçin Su içmelisiniz.

Vücudumuz, hayati fonksiyonlarını düzenli çalışımının devam edebilmesi için günde 1-2 litre su alması gerekmektedir. Farkında olmadan düşük seviye su alımında dehidrasyon gerçekleşmektedir. Dehitrasyon ile ortaya çıkan öncelikli rahatsızlıklar baş ağrısı, uyuklama ve genel dikkat dağınıklığına sebep olur.

Suyun hayatta kalmak için ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliyoruz. Su, diğer organlarımız, hayati fonksiyonlarımız için çok önemli olduğu kadar, Pilates ile kilo vermeniz için de çok önemlidir. Sıvı alımını azalttığınızda kan hacmi de azalır. Kalbe, beyne, kaslara ve diğer tüm önemli organlara daha az kan akışı sağlanır. Hayati organlara giden kan ne kadar azalırsa, organlar o kadar az oksijen alır. Sonuçta organlar normal görevlerini yerine getirmekte güçlük çeker.

Ayrıca böbreklerinde vücuttaki zararlı maddeleri temizleye bilmesi için suya ihtiyacı vardır. Eğer yeterli su alımına özen göstermezseniz böbrekleriniz işlevini yerine getiremez ve karaciğer devreye girer. Karaciğer vücudumuzda depolanan yağları kullanarak enerjiye çevirir. Fakat böbrekler gerekli suyu alamaz ise vücuttaki zararlı maddeleri temizlemek için karaciğer devreye girdiğinden, karaciğerimiz görevini etkili bir şekilde yerine getiremez. Vücudun olağan dengesini bozmamak için beslenme alışkanlıklarınızı kontrol altında tutunuz. Böylelikle kilo vermeniz daha kolay ve etkili olacaktır.

Unutmayın susadığınız için değil sağlıklı bir şekilde vücudunuzun dengesini korumak için su tüketin.

Kalp, damar ve dolaşım sistemimizin gelişimi ve sağlıklı bir şekilde devam ede bilmesi için, esneme ve germe ekzersizleri oldukça büyük öneme sahiptir.

İdeal kilonuzun kaç olması ile ilgili nasıl bir yol izleyeceğinizi öğrenmek ve günlük kalori ihtiyacı hesaplamak ile ilgili daha ayrıntılı bilgi edinmek için ” Günlük Kalori Hesaplama ” yazımıza geçebilirsiniz.

Bel Fıtığı Boyun Fıtığı Skolyoz gibi bir çok eklem ve omurga problemleri için, Evde Pilates Egzersiz Videoları, Ücretsiz!

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

 

Merhaba!

WhatsApp'ta sohbet etmek için aşağıdaki kişilerden birine tıklayın.

× Canlı Destek