Pilates Başlangıç Rehberi!

Pilates Nedir? Yeni Başlayanlar İçin Pilates

Pilates, ana felsefesi nefes ve konsantrasyon olan özellikle vücudun çekirdeği diyebileceğimiz pelvik taban kasları, karın kasları, omurga ve sırtı güçlendirir. Düzenli yapılan pilates egzersizleriyle, postürel kaslarınızı kuvvetlendirebilir, kas dengesizliğinden doğan duruş bozukluğu ve kronik ağrılar gibi şikayetlerinizin üstesinden gelmesine katkı sağlarsınız. 

Ayrıca bel ve boyun fıtığı, disk hasarları, skolyoz gibi, eklem ve omurga dejenerasyonu olan kişiler için uzman hekimler tarafından tavsiye edilen bir egzersiz modellemesidir. 

Mat Pilates | Transform Gym

Pilates Hareketleri Nasıl Yapılır? Kimler Pilates Yapmalı!

Pilates, profesyonel sporcular, hamileler, yaşlılar, skolyoz, bel fıtığı, boyun fıtığı gibi omurga rahatsızlıkları olanlar, eklem, kas, tendon sakatlığı geçirmiş olanlarda, dahil olmak üzere, çok geniş yaş ve fiziksel durum aralığındaki insanlar tarafından tercih edilmektedir. 

Eklem ve omurga rahatsızlıklarından dolayı bir şikayetiniz varsa, youtube kanalımızda bulunan, her yerde kolaylıkla yapabileceğiniz ücretsizevde pilates egzersiz hareketleriprogramından faydalanabilirsiniz.

Ayrıca Hamilelik sonrası pelvik taban kaslarını güçlendirerek idrar kaçırma ve bel problemleri için ” Pelvik Taban Kas Güçlendirme” youtube videomuzdan faydalanabiliriz.

Pilatesin Faydaları? Kordinasyon Ve Pilates

  1. Pilates vücudu sağlıklı ve dengeli bir şekilde geliştirir. Esneme egzersiz hareketleri, kas yapılarını şekillendirerek forma sokar. Pilates vücudumuzun asimetrisini düzelterek sağlıklı bir duruş elde etmemize olanak sağlar.
  2. Pilatesi tüm yaş grupları, rahatlıkla uygulayabilirler. Eklem ve omurga problemleri postür bozuklukları gibi birçok rahatsızlıkta, güç ve dayanıklılık sağlayarak ideal duruşu elde etmenize katkı sağlar.
  3. Pilatesin, nefes kontrol çalışmaları için oldukça etkili olduğu günümüzde herkes tarafından bilinmekte. Fiziksel denge, esneklik ve çeviklik sağlamaktadır.
  4. Pilates, nefes ve hareket egzersizleriyle, kan akışının hızlanarak tüm vücut, kan akış sisteminin sağlıklı bir şekilde kaslarımıza, organlarımıza gitmesine destek olmaktadır. Pilates, ayrıca kalp, damar ve dolaşım sistemimizin gelişimi ve sağlıklı bir şekilde devam ede bilmesi için esneme ve germe eksersizleri oldukça büyük öneme sahiptir.

Haftada 3 Gün Pilates ile Mükemmel Sonuç

Sağlıklı ve formda kalmak için, fiziksel aktivitelerinize önem gösterin. İnsan organizmasında bulunan, tüm hormonel dengenin düzenli çalışmasını sağlamak için, egzersiz yapmak şart!! Bu bilimsel bir gerçek. Hangi spor aktivitesini yaparsanız yapın, düzenli ve en önemlisi devamlı bir şekilde sürdürün.

Stresten uzak, kendiniz ayırmış olduğunuz, en az haftada 3 gün 1 saat spor programlarıyla, kendinizi motive olmuş ve mutlu hissedeceksiniz.

Kaslarınız, ne kadar çok baskı altında kalırsa, o kadar kaloriye, yani enerjiye ihtiyaç duyar ve tükettiğiniz enerjiyi tekrar kazanmak için vücudunuzda depolanan yağları yakarak size gerekli enerjiyi sağlar.

Ayrıca fiziksel spor aktivitleri, bedensel ve ruhsal yeteneklerin geliştirilerek, beden formun, dengeli ve senkronize çalışmasını sağlar.

Unutmayın ki fiziksel spor aktivitelerinizi devam ettirdiğiniz kadar hiç şüphesiz beslenme çok önemlidir. Beslenme programınızı düzenleyerek hemen yola koyulun.

Pilates ile hedefiniz ister sağlık olsun ister kiilo verme ve sıkılaşma pilates, nefes konsatrasyon ile mümkün.

Pilates ile kilo verme yöntemleri ile ilgili nasıl bir yol izleyeceğinizi öğrenmek ve yağ yakmak ile ilgili daha ayrıntılı bilgi edinmek istiyorsanız “Pilates Kilo Verme Yöntemleri ”yazımıza geçebilirsiniz.

İdeal kilonuzun kaç olması ile ilgili nasıl bir yol izleyeceğinizi öğrenmek ve günlük kalori ihtiyacı hesaplamak ile ilgili daha ayrıntılı bilgi edinmek için ” Günlük Kalori Hesaplama ” yazımıza geçebilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

 

Merhaba!

WhatsApp'ta sohbet etmek için aşağıdaki kişilerden birine tıklayın.

× Canlı Destek