Muay Thai, Taktik Saldırı Ve Savuma Sporu

Muay Thai Nedir?

Muay thai, tayland da ortaya çıkan bir çeşit tayland boksudur. Yumruk, dirsek, diz ve tekmelerin kullanıldığı, gerçek temaslı, taktik saldırı ve savunma sporudur. Uzun yıllardır ringlerde uygulanan, tam temaslı karşılaşmalar çerçevesinde etkili, stratejik ve defans olgularına sahip bir spor dalıdır.

Muay Thai ile, sağlıklı ve formda kalarak, estetik bir görünüme, sahip olmanın yanı sıra, hayatımızda karşımıza çıkabilecek olan her türlü tehlikelere karşı, kendimizi ya da sevdiklerimizi, taktik ve savunma sporu olan muay thai ile, korumamıza olanak sağlar. Ayrıca kordinasyon becerilerini geliştirip, mücadele azmini, en yüksek seviyeye çıkartabilirsiniz.

Profesyonel MuayThai Eğitimi | Antalya

Türkiye MuayThai Federasyonu 5. Kademe Teknik Direktörü, Türkiye Muay Thai Federasyon Genel Sekleteri Ömer Işık , “düşününki ringtesiniz ve rakibinizle üç raunt, çarpı üç dakikadan, toplam dokuz dakikalık bir savaşınız var, karşınızdaki gücün boyutunu, dayanıklılığını ne kadar patlayıcı ve yıpratıcı olduğunu, kestiremiyorsunuz, tek yapmanız gereken şey onunla mücadele etmek, ona dayanmak ve doğru zamanda doğru vuruşu yaparak öne geçmektir. Tüm bu savaş sırasında ise soğukkanlı olmak, zamanı iyi yönetmek, gücünüzü iyi dengelemek, strese ve korkuya yenik düşmeden ruhsal ve bedensel olarak dimdik durmak zorundasınızdır. Muay thai öğretisi size bu alışkanlıkların tamamını kazandıra bilmektedir.

MuayThai Antrenmanları Hızlı Kilo Verdiriyor!!

Hızlı kilo vermek için, muay thai’nin en etkili antrenman programlarından biri olduğu herkes tarafından bilinmekte. Kardiyovasküler Kapasiteniz artar, interval kondisyon antrenmanları ile gün içinde de yağ yakımınız devem eder. Muaythai ile hızlı bir şekilde kilo verebilirsiniz.

Muaythai antrenman programı, insan organizmasında bulunan tüm hormonel dengenin, düzenli çalışmasını sağlayarak, metabolizmamızı hızlandırır. Böylelikle fazla enerji tüketiminden dolayı, kalori açığı yaratarak, sağlıklı bir şekilde kilo vermenize ve yağ yakmanıza katkı sağlamış olursunuz.

İnsanın psikolojik-fiziksel anlamda, performans ve direnç kazanımına, kendi vücut potansiyelini, maksimum anlamda tanımasına da olanak sağlar.

Ayrıca Antrenman programı ile esneklik ve kas gelişimi sağlamış olursunuz. Hayatta karşınıza çıkabilecek tüm tatsız olayların kontrolünü, kısa sürede koordine etme becerilerini geliştirerek, kişinin kendisine olan öz güveninin artması sağlamaktadır. Kilo verip yağ yakmak istiyorsak kalori açığı yaratmalıyız. Bunun için hesapladığımız günlük kalori ihtiyacımızdan, kalori çıkarmalıyız.

Kalori açığı oluşturmak ile ilgili nasıl bir yol izleyeceğinizi öğrenmek ve yağ yakmak ile ilgili daha ayrıntılı bilgi edinmek istiyorsanız DEFİNASYON DÖNEMİ ile ilgili yazımıza bakabilirsiniz.

Muay Thai’nin Tarihçesi.

Geçmişi binlerce yıl öncesine dayanmaktadır, bir savaş sanatı ve yaşam biçimi olarak öğretilen, ilk yarışmalar siam kralı parchao sua 1697 ile 1709 yıllarında ülke genelinde yarışmalar yapılmaya başladı. 1930 yılında ilk defa 20 ülke bir araya gelerek eldiven takıldı ve kurallar kaideler resmen ilan edildi. 1930 yılından sonra üçbölüme ayrılmıştır. Silahlı savunma sanatı (muay boran), yarışma ring spor ve danslı aerobik fitnes (muay aerobik) gibi, günümüzde dünyada popüler olarak en yaygın olan ring sporlarının başında gelmektedir.

Muaythainin tarihçesi hakkında daha ayrıntılı bilgi edinmek istiyorsanız. “Muay Thainin Tarihçesi” ile ilgili yazımıza göz atabilirsiniz.

 

-44%
-29%
Orijinal fiyat: 4,500.00 ₺.Şu andaki fiyat: 3,200.00 ₺.
-20%
Orijinal fiyat: 5,000.00 ₺.Şu andaki fiyat: 4,000.00 ₺.
-27%
Orijinal fiyat: 2,200.00 ₺.Şu andaki fiyat: 1,600.00 ₺.
-20%
Orijinal fiyat: 1,000.00 ₺.Şu andaki fiyat: 800.00 ₺.
-20%
Orijinal fiyat: 1,000.00 ₺.Şu andaki fiyat: 800.00 ₺.
-20%
Orijinal fiyat: 1,000.00 ₺.Şu andaki fiyat: 800.00 ₺.
-20%

Grup Dersleri

Muay Thai – Çocuk

Orijinal fiyat: 1,000.00 ₺.Şu andaki fiyat: 800.00 ₺.
-60%
250.00 1,500.00 
-25%
Orijinal fiyat: 800.00 ₺.Şu andaki fiyat: 600.00 ₺.
-33%
Orijinal fiyat: 1,500.00 ₺.Şu andaki fiyat: 1,000.00 ₺.

Muay Thai, Taktik Saldırı Ve Savuma Sporu” te bir düşünce

  1. Rümeysa diyor ki:

    Merhaba 15 yaşındayım.Bir çok dövüş sanatlarına merakım var.Ailem beni bayanlara özel kurs varsa gidebilirsin diyorlar.Acaba bende kursa katılabilirmiyim yaşım uygun mudur?Ve fiyatlar nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

 

Merhaba!

WhatsApp'ta sohbet etmek için aşağıdaki kişilerden birine tıklayın.

× Canlı Destek