İDEAL KİLO NEDİR?

İdeal kilo hesaplama, boyunuza, yaşınıza göre değişe bilir. Beden kitle indeksi size bu konuda yardımcı olacak en doğru araçtır.

İdeal Kilo Nasıl ölçülür?

İdeal kilo değeri, sağlıklı yaşam sürebilmek ve daha rahat hareket edebilmek için boy ile orantılı kilo değeridir. Bulunan bu sonuç bize vücut kitle indeksimizi belirler.

Beden kitle indekse göre ideal kilo, 18 ile 25 arasıdır. Lakin beden kitle indeksi tek başına yeterli olmaya bilir. İdeal kilomuza nasıl ulaşacağımızı belirlemek için vücut yağ oranı ve vücut tipleri yazımıza bakarak daha etkili bir sonuç elde edebilirsiniz.

Test materyallerimiz doğrultusunda kişinin dumurumuna göre detaylı postür analizi ve vücut yağ, protein, kas, mineral oranları ölçümleriyle kişinin fonksiyonel egzersiz planlamasını kişiye özel dizayn ediyoruz.

İLETİŞİM

Yaşa Göre İdeal Kilo Değişir Mi?

İdeal kilo yaşa göre değişmez. Lakin 20-25 yaşlara kadar vücut gelişimini devam ettirdiği için kilo artımı görülmektedir. Bu sebep ile oran değişebilir bu da gayet normal bir durumdur.

Şunu da belirtmek isteriz yetişkinden yaşlılığa doğru ilerledikçe kas kaybının artmaması için, öncesinde önlem alarak fiziksel spor aktiviteleriniz arttırarak kilonuzu kontrol altında tutmak isabetli bir karar olacaktır.

Transform Gym Tr

İdeal Kilo Değeri Zayıf Olan Kişiler

Vücut kitle indeksiniz 18’in altında çıktıysa, zayıf kategorisine giriyorsunuz demektir. Bu durum yağ oranınızın azlığı ya da  kas kütlenizin çokluğu ile pek alakalı değil. Boyunuza göre kilonuz fazla düşük demektir.

Anoreksiya vücut kitle indeksi düşük olan bireyler için bir tehlike olabilir, yeme alışkanlığınızı kontrol etmelisiniz. Sağlıklı bir şekilde kilo almak için yapılması gereken, yaktığınız kaloriden daha fazla kalori alarak, kalori fazlalığı yaratmaktır.

-63%
1,000.00 2,500.00 
-40%
1,500.00 
-20%
500.00 1,800.00 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.