Hızlı ve Kalıcı Kilo Verme Yöntemleri – Transform Gym

 Bilimsel Olarak Kanıtlanmış Hızlı ve Kalıcı Kilo Verme Yöntemleri

Kilo verme söz konusu olduğu zaman etkili olduğu söylenen birçok yöntem söz etmek mümkün. Aslında bunların birçoğunun mantık dışı ve çılgınca yöntemler olduğunu söylemek mümkün. Kilo vermek istiyorum düşüncesindeki insanlar genel olarak bu çılgınca yöntemlere başvurur ve istediğini elde edemez. Peki, hızlı kilo verme için ne yapılabilir? Hızlı bir şekilde kilo vermek isteyenler hangi yöntemleri izlemeli?

Kilo Vermenizi Sağlayacak Öneriler

Kilo verme yolculuğuna adım atan bireyler, genel olarak önerilere açık hale gelmektedir. Fakat daha öncede belirttiğimiz gibi bu konuda büyük bir bilgi kirliliğinin olduğunu söylemek mümkün. Bu içerikte sizlere etkisi bilimsel olarak kanıtlanmış kilo verme yöntemlerinden bahsedeceğiz. İşte bilimsel olarak kanıtlanmış hızlı ve kalıcı kilo verme yöntemleri;

Fitness Nasıl Bir Spor? - Transform Gym

Yemeklerden önce su tüketin

Su içmenin, kilo vermeye yardımcı olduğu birçok kişi tarafından iddia edilmektedir. Bu konuda yapılan araştırmalara göre su içmek, metabolizmayı 1 – 1,5 saatlik süre boyunca %24 – %30 oranında hızlandırmaktadır. Bu sayede kalori yakımını hızlandırdığı sonucuna ulaşılmaktadır. Başka bir araştırmada da yemekten önce iki bardak kadar su içmenin kilo verme sürecini %44 oranında hızlandırdığı sonucuna varılmıştır.

Kahvaltıda Yumurta Tüketin

Kahvaltıda bütün bir yumurta tüketmek, çeşitli faydalarına ek olarak kilo verme konusunda da yardımcı olmaktadır. Çalışmalara göre kahvaltıda tahıl yerine yumurta tercih etmek 36 saat boyunca daha az kalori alınmasını sağlıyor. Bu sayede daha fazla kilo kaybedebilir ve yağ yakımını hızlandırabilirsiniz. Eğer yumurta yemek istemiyor, yumurtaya karşı alerjiniz varsa alternatif olarak kaliteli protein kaynaklarına yönelebilirsiniz.

Kahve tüketmeye çalışın

Kahve özellikle de son günlerde olumsuz eleştirilere tabi tutulsa da kaliteli bir kahvenin önemli bir antioksidan kaynağı olduğunu da unutmamak gerek. Bu nedenden dolayı kararında tüketiminin sağlıklı olduğu gibi hızlı kilo verme sürecine de yardımcı olacağını bilmelisiniz. Kahvenin içerisinde yer alan kafein; metabolizmayı %10’a kadar hızlandırmakta ve yağ yakımını %30’a kadar arttırabilmektedir. Bu noktada zayıflamak istiyorsanız kahve tüketimini tercih edebilirsiniz. Fakat kahvenin içerisine şeker ya da kaloriyi arttıracak herhangi bir madde eklememelisiniz. Çünkü bu durumda kahvenin faydaları neredeyse tamamen ortadan kalkacaktır.

Yeşil çay tüketin

Tıpkı kahve gibi yeşil çayda hızlı ve kalıcı kilo verme konusunda son derece etkili bir yöntemdir. Yeşil çayın içerisinde düşük miktarda kafein bulunmasına rağmen kateşin adı verilen güçlü antioksidanları barındırır. Bu antioksidanların yağ yakımında kafeinle birlikte görev aldığı düşünülmektedir. Yapılan birçok çalışmada yeşil çay tüketiminin kilo verme sürecine yardımcı olabileceği sonucuna rastlanılmıştır.

Şeker ilaveli gıdaları tüketmekten kaçının

Şeker ilaveli gıdalar, diyetlerin en kötü bileşenlerinden bir tanesidir. Çalışmalara göre şeker tüketimi, tip 2 diyabet ve kalp hastalıkları da dahil olmak üzere son yıllarda artan obeziteyle doğrudan ilişkili olduğu düşünülmektedir. Bu sebepten dolayı kilo vermek istiyorum diyen kişilerin öncelikle

şeker tüketimini kontrol altına almaları tavsiye edilmektedir. Günlük beslenme düzeninizde tükettiğiniz ürünlerin etiketlerini iyi bir şekilde incelemeli ve içerisinde şeker ilavesi olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Daha önce de belirttiğimiz gibi ilave şeker tüketimi kilo vermenin en büyük engellerinden bir tanesidir.

Porsiyon kontrolünü sağlayın

Hızlı kilo verme sürecinde daha küçük porsiyonların tercih edilmesi, yemek yenilen tabakların küçültülmesi bazı insanlarda doğrudan daha az kalori tüketimini sağlamaktadır. Porsiyon kontrolü sağlamak, mümkün olduğunca küçük porsiyonlar tüketmek kilo verme sürecinde çok yararlı olacaktır. Ayrıca öğünlerde kaç kalori aldığınızı bilmekte kilo vermede etkili olabilir. Aslına baktığımız zaman hızlı ve kalıcı kilo verme sürecinde ne tükettiğinize dair farkındalığınızı arttıran her şey kilo verme sürecinizi destekleyecektir.

-29%
Orijinal fiyat: 4,500.00 ₺.Şu andaki fiyat: 3,200.00 ₺.
-20%
Orijinal fiyat: 5,000.00 ₺.Şu andaki fiyat: 4,000.00 ₺.
-27%
Orijinal fiyat: 2,200.00 ₺.Şu andaki fiyat: 1,600.00 ₺.
×

 

Merhaba!

WhatsApp'ta sohbet etmek için aşağıdaki kişilerden birine tıklayın.

× Canlı Destek