L-karnetin Nedir Faydaları Nelerdir?

L-karnetin Nedir  Faydaları Nelerdir?

L-karnetin Nedir Faydaları Nelerdir?

L-Carnetin;

Yağı Enerjiye Çevirir.

Yağ Yakımını Hızlandırarak Hızlı Kilo Verir Ve Sağlıklı Zayıflamanın En Etkili Yoludur.

Yağları Yakarak Kas Kütlesine Çevirir.

Hızlı Kilo Vermenin En Hızlı Ve Etkili Yolu

Karnitin Nedir?

Karnitin 1980’li Yıllarda Yağ Yakımına Yardımcı Olabilen Bir Ürün Olarak Piyasaya Sürülmüştür.

Karnitin 1980’li Yıllarda Yağ Yakımına Yardımcı Olabilen Bir Ürün Olarak Piyasaya Sürülmüştür. Onunla Aynı Kulvarda Yarışan Uyarıcı Ürünler Ortaya Çıkınca Popülerliğini Yitirmiş Olsa Da, Günümüzde Eskisinden Daha Güçlü Olarak Karşımıza Çıkmaktadır. Karnitin Hakkında Yapılan Kapsamlı Araştırmalar, Onun Sadece Yağ Yakmaya Yardımcı Olabildiğini Değil, Aynı Zamanda Egzersiz Sırasındaki Performansı Güçlendirebildiğini Ve İyileşme Dönemini Hızlandırabildiğini Ortaya Çıkarmıştır.

Karnitin

Karnitin Bir Amino Asit Olarak Gösterilse De Teknik Olarak Bir Amino Asit Değildir. Vitamin Benzeri Ya Da Amino Asit Benzeri Olan Bir Bileşendir Ve B Vitaminleri İle Akrabadır. L-Karnitin, 1950’li Yıllarda İlk Kez Araştırıldığında Ona Bt Vitamini Adı Verilmiştir.

L-Karnitin Karaciğerde Ve Böbreklerde Lizin Ve Metiyonin Amino Asitlerinden Türetilir Ama Vücutta Kaslarda, Kalpte, Beyinde Ve Hatta Sperm Hücrelerinde Saklanır. Diyet Yoluyla En Çok Et Ve Diğer Hayvansal Gıdalardan Alınır. Soya Fasülyesi Ve Avokado Gibi Bazı Bitkisel Kaynakları Da Vardır Ama Kırmızı Et Daha İyi Bir L-Karnitin Kaynağıdır.

Karnitin, L-Karnitin Ve D-Karnitin Olmak Üzere İki Formda Bulunur. L-Karnitin, Doğada Bulunan Ve Biyolojik Olarak Aktif Olan Formudur. Besin Etiketlerinde "L-Carnitine, L-Carnitine L-Tartrate, Propionyl-L-Carnitine” Olarak Görmeniz Mümkündür. Hepsi Birbiriyle Benzerlik Göstermektedir Ve Benzer Etkilere Sahiptir. D-Karnitin Biyolojik Olarak Aktif Bir Madde Değildir Ve Supplement Olarak Satılmaz.

Alcar Olarak Bilinen “Asetil L-Karnitin”, L-Karnitin’in Popüler Bir Formudur. Merkezi Sinir Sisteminde Bulunur. Temel Olarak Enerji Üretme Görevi Vardır Ve Aynı Zamanda Önemli Bir Sinir Taşıyıcısı Olan Asetilkolin Üretir.

Asetil Kökü Grubu Karnitin Molekülü İle Birleşerek, Kalp-Beyin Bariyerini Aşarak Beyine Ulaşır Ve Burada Güçlü Bir Antioksidan Görevi Görür. Bu Yüzden Bazı Araştırmalar Asetil L-Karnitinin Sinir Dejenerasyonu Ve Yaşlanmaya Karşı Koruyucu Görevi Gördüğünü Söylemektedir.

DİĞER BLOGLAR